You are here
Home > News > Pielęgnacja butów zimą

Pielęgnacja butów zimą

Czego nasze buty nie lubią najbardziej? Mróz, plucha i sól mogą zniszczyć nawet te z najlepszego materiału. Potrzebna jest nie tylko nasza rozwaga, ale i dobre produkty. Na szczęście branża kosmetyków do pielęgnacji obuwia poszerza ofertę produktów chroniących je w okresie zimowym. Przygotowaliśmy kilka wskazówek na temat pielęgnacji butów.

Pastujemy

Pielęgnacja butów zimąNajlepiej pastować buty każdego dnia po powrocie do domu. Lepiej sięgnąć po krem w pudełku, która nie tylko nabłyszcza, ale również zabezpiecza obuwie – konserwuje i chroni przed wilgocią. Warto zaopatrzyć się także w profesjonalny tłuszcz do obuwia, który wprawdzie nie nabłyszczy, ale świetnie je natłuści, co pozwoli uniknąć mikropęknięć powstających na skórze. Fachowcy polecają także stosowanie impregnatu, który  powierzchniowo chroni skórę i czyni ją bardziej odporną na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

A gdy przemokną…

Jeśli buty mimo wszystko przemokną,  powinno się je wysuszyć. Najlepiej od razu po wejściu do domu ustawić buty w ciepłym miejscu (ale nie pod kaloryferem, bo mogą popękać, a skóra zesztywnieje i może się trwale zdeformować) koniecznie wypchane prawidłami lub gazetami (nie kolorowymi, gazety świetnie chłoną wilgoć wewnątrz buta, dobrze jest je wymienić po kilku godzinach na suche).  Gdy buty już są całkowicie suche, czasem dopiero następnego dnia, warto użyć odpowiedniego kremu, tłuszczu lub mleczka (w zależności od rodzaju skóry), a do zamszu odpowiedniego sprayu do renowacji, aby przywrócić im pierwotny wygląd. Popękanej skórze butów pomoże kryjący Krem Elegance, a w skrajnych przypadkach nawet korektor do skór licowych, który uzupełni ubytki, trwale ukryje zadrapania i otarcia – radzi Monika Orlińska, przedstawicielka marki Cocciné.

Uwaga – zacieki z soli

Niestety sól to częsty problem w okresie zimowym. Do jej usunięcia nie wystarczy sama pasta, czy czyścik, które jedynie ukryją zacieki. Producenci kosmetyków do pielęgnacji obuwia proponują wiele produktów, które warto kupić, m.in. Pulitore, środek czyszczący do takich właśnie problemów, woskowy Krem Elegance lub tłuszcz Grease Shoe, który chroni przed wsiąkaniem mokrego śniegu i błota pośniegowego z solą – dodaje przedstawicielka marki Cocciné, Monika Orlińska.

O profesjonalną pielęgnację butów zimą warto spytać prawdziwych pucybutów, którzy w ramach Akcji Pucybut odwiedzają  galerie handlowe w całej Polsce. Akcja trwa do 23 grudnia, a porady profesjonalistów są bezpłatne.

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top