You are here
Home > Rozwój > 10 najoryginalniejszych pomysłów na biznes!

10 najoryginalniejszych pomysłów na biznes!

Jaki jest najbardziej zaskakujący pomysł na biznes? Wiele z nas szuka innowacyjnej idei, która sprawi, że staniemy się milionerkami. Portal www.PrzejdznaSwoje.pl przygotował zestawienie najdziwniejszych firm, które istnieją na świecie. Dla śmiałych kobiet przedstawiamy listę dziesięciu oryginalnych firm, które odniosły sukces rynkowy w swoich rejonach geograficznych. Uwaga – niektóre z nich mogą zaszokować! Czy odważysz się otworzyć w Polsce, któryś z tych biznesów?

1. Firma pomagająca…. rozwieźć się w taktowny sposób

W Niemczech odsetek małżeństw kończących się rozwodami wynosi ok. 57%. Nic, więc dziwnego, że w  Berlinie, powstało nietypowe przedsiębiorstwo, pomagające w rozstaniach. Usługi świadczone przez Trennungsagentur.de polegają na kończeniu związków w imieniu jednej ze stron. Klienci, którzy nie mają odwagi przekazać takiej wiadomości osobiście, z ochotą korzystają z tej oferty. Założyciel firmy lub jeden z jego przeszkolonych pracowników w taktowny sposób informują partnera lub panterkę o zbliżającym się końcu znajomości.

2. Usługi ogrodnicze nowej generacji

Elegancki trawnik i zadbany ogród to wizytówka każdego domu. Tym z nas, którzy nie przepadają za pracami ziemnymi, zapachem benzyny i rykiem kosiarki swoje usługi oferuje Clean Air, czyli zespół bezszelestnych ogrodników. Firma Clean Air, z siedzibą w  Fort Collins w stanie Colorado, powstała w 2005 roku. Przedsiębiorstwo, w odróżnieniu od firm świadczących tradycyjne usługi ogrodnicze, jest w 100% przyjazne dla środowiska.
Kosiarki i inne urządzenia wykorzystywane przy pracach porządkowych zasilane są w ciągu dnia za pomocą baterii słonecznych. Panele solarne umieszczone są na samochodach pracowników.

3. Kawiarnia serwująca …porady prawne

Usługi prawnicze kojarzone są zwykle z wysoką ceną, napiętą atmosferą i małą dostępnością. Ten stan rzeczy postanowił zmienić Jeff Hughes, młody prawnik ze Stanów Zjednoczonych.
W 1995 roku założył on bardzo nietypową kawiarnię, która oprócz świeżo palonej kawy i deserów serwuje klientom porady prawne. W Legal Grid można zasięgnąć porady w każdym zakresie. Co tydzień kawiarnia otwiera podwoje dla cenionych ekspertów w konkretnych branżach.
4. Ekologiczna agencja reklamowa – reklamy z mchu i bakterii
Przedsiębiorstwo Curb  postawiło na pomysł związany z ekologią. Agencja oferuje klientom formy graficzne wykonane z mchu i z bakterii. Kępki mchu umieszcza się na powierzchniach, murach, w miejscach, gdzie zazwyczaj nie występują. Przy pomocy naturalnych substancji klejących nadaje się im pożądany kształt i formuje napis lub logo.

Instalacja utrzymuje się w dobrym stanie przez 4- 5 tygodni, bez konieczności ingerencji. Reklama z mchu, która jest na bieżąco doglądana i pielęgnowana może stać się długo czasowym nośnikiem informacji i przetrwać o wiele dłużej. Firma proponuje także reklamy z bakterii – specjalnie wyhodowane na ten cel bakterie można umieścić na każdej powierzchni i przykryć powłoką. Bakterie uformowane we wzory, obrazy, hasła reklamowe, zaczynają świecić po zmroku lub zgaszeniu światła.

5. Meble wykonane z … karoserii auta

Weld House to mała firma rodzinna, która specjalizuje się w meblach z metalu. Wszystkie produkty są jedyne w swoim rodzaju i wykonywane ze stali różnego pochodzenia. Pracownicy firmy najchętniej przekształcają w meble użytkowe elementy starych samochodów. Karoseria amerykańskich pojazdów, które swoje lata świetności miały 20-30 lat temu dobrze się do tego nadaje. Do produkcji innych mebli wykorzystuje się tu metalowe rusztowania, przerobione lodówki i inne metalowe elementy. Dzięki temu wytwory Weld House nadają wnętrzom niepowtarzalny charakter.

6. Świeże mleko z automatu

Pomysłowy rolnik z Niemiec zamiast oddawać mleko do skupu kupił automat i ustawił go w niedalekim miasteczku. W automacie umieścił świeże mleko w butelkach, prosto z własnej przydomowej mleczarni. Jeden litr mleka kosztuje 1 euro (4,20 PLN). Rodzina Bloching wzbogaciła swoją flotę o kolejnych 9 automatów, w promieniu 20 kilometrów, a asortyment, który można w nich kupić poszerzyła o miód, dżem i wyroby mięsne.
Automaty dostarcza firma Stuerwehr GmbH. W tak zwanych „regiomatach” zakupów można dokonywać 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

7. Dopasują wino doTwojego gustu

Najnowsza propozycja z Królestwa Niderlandów to 94wines. Wina zamawia się poprzez stronę internetową producenta, która podpowiada, jakie będzie najbardziej pasowało do danej osoby. Zamawiający rozwiązują krótki test dotyczący własnych preferencji.
Na podstawie udzielonych odpowiedzi aplikacja podpowiada zestaw trzech win, które najbardziej przypadną nam do gustu. Na butelkach zamiast nazwy producenta lub regionu skąd pochodzą owoce, widnieją jedynie cyfry lub liczby, które odpowiadają numerowi ID zamawiającego.

8. Złamałaś nogę?….masz okazję pochwalić się gipsowym tatuażem

złamanie ręki czy nogi to nic przyjemnego. Wie o tym Jessica Smith, która po wypadku, nosiła gips przez kilka tygodni. Po tym okresie założyła prężnie działającą firmę Casttoo. Pomysłodawczyni postanowiła upiększyć swój, opatrunek, tak żeby pasował do jej wyglądu.
Jessica nałożyła na gips kolorowe tatuaże, które od razu zaczęły cieszyć się zainteresowaniem. Po trzech latach jej przedsiębiorstwo dostarcza swoje wyroby do czołowych gabinetów ortopedycznych i szpitali.

9. Patyczki medyczne w nowym wydaniu

Pewne małżeństwo po latach pracy stwierdziło, że chce coś zmienić w swoim życiu. Postanowili zająć się wytwarzaniem patyczków medycznych do przytrzymywania języków. W roku 2001 Peter Drogins – jeden z założycieli Silver Consumer Products podczas rozmowy z lekarzem usłyszał, że najgorszą częścią jego pracy z dziećmi jest moment, kiedy musi sprawdzić gardło małych pociech. Zaczynały się problemy, z którymi od dziesięcioleci musieli walczyć lekarze. Ale i dzięki temu znaleziono rozwiązanie.
Pomyśleli z żoną o zadrukowaniu patyczków kolorowymi dinozaurami, postaciami z bajek, uśmiechniętymi twarzami itp. Zainwestowali 50 000$ własnych oszczędności, zaprojektowali wzory, znaleźli producenta w Chinach, który podjął się produkcji i sprzedaż ruszyła z sukcesem.

10. Nowy żywot starego telewizora

Wraz ze spadkiem cen telewizorów plazmowych i LCD coraz więcej osób decyduje się na ich zakup. Co zrobić ze starym telewizorem? Przedstawiamy rewelacyjny pomysł na własną firmę, o którym świat jeszcze nie słyszał. Wyrzucenie starego telewizora na śmietnik nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Zamiast tego „szklany ekran” można przeistoczyć w prawdziwe dzieło sztuki. Eileen Martin i  Kathie Lynch zaproponowały przerobienie telewizora na walentynkową skrzynkę na listy. Pudło zostało odpowiednio ucharakteryzowane, kineskop umalowany, a stary slot na kasety magnetowidowe to doskonałe miejsce na włożenie listu.

Portal www.PrzejdznaSwoje.pl to pierwszy w Polsce portal prezentujący ciekawe i innowacyjne pomysły na prowadzenie własnego biznesu. Sprawdź inne, niespotykane dotąd w Polsce pomysły na biznes na www.przejdznaswoje.pl

Na portalu znajduje się blisko 700 pomysłów na otwarcie własnego przedsiębiorstwa m.in. w kategoriach zdrowie i uroda, moda, gastronomia czy chociażby edukacja. Na portalu wiele kobiet znajdzie inspirujące pomysły na otwarcie biznesu, które często nie wymagają dużego wkładu finansowego.
 

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top