You are here
Home > Technika > Jakość tkwi w szczegółach

Jakość tkwi w szczegółach

Na rynek wchodzą najnowsze urządzenia nawigacyjne klasy Premium marki Becker – Traffic Assist Z213 i Traffic Assist Z215. Udostępniono w nich wiele praktycznych funkcji ułatwiających prowadzenie pojazdu, m. in. trwałe lub chwilowe blokowanie drogi, trasę ekonomiczną oraz ulepszoną współpracę z telefonami komórkowymi poprzez Bluetooth (prowadzenie rozmów, odczytywanie SMSów). Zmienił się także wygląd urządzeń – obudowa jest bardziej elegancka, a jakość wyświetlana wyższa dzięki akceleratorowi 3D.

Liczy się wnętrze
Jedną z najciekawszych funkcji wprowadzonych do urządzeń Traffic Assist Z213 i Z215 jest możliwość trwałego lub czasowego blokowania odcinków tras. W pierwszej opcji dana droga jest wyłączona z obliczeń do odwołania w dane dni tygodnia lub pory dnia. Pozwala to omijać zakorkowane ulice, nieprzejezdne drogi (zimą lub podczas intensywnych opadów) lub roboty drogowe. W drugiej opcji trasę blokuje się w trakcie jazdy wybierając długość odcinka. Dzięki temu, gdy kierowca trafi na korek, może szybko skalkulować objazd. Producent zapowiada intensywną pracę nad dalszym rozwijaniem tej funkcji. Szczegóły już wkrótce.

Dzięki aktywnej obecności na rynku OEM i współpracy z największymi europejskimi koncernami samochodowymi stworzono specjalną funkcję ułatwiającą oszczędną jazdę – trasę ekonomiczną. Technologia jest oparta na danych zbieranych od wielu lat, pomaga zachować płynność jazdy poprzez zmniejszenie ilości manewrów oraz zbędnych postojów. Dzięki temu pozwala kierowcy zaoszczędzić paliwo i aktywnie chronić środowisko.

Kolejnym ważnym elementem jest rozbudowanie funkcjonalności związanych ze współpracą z telefonami komórkowymi. Dzięki systemowi Bluetooth istnieje możliwość obsługi nie tylko rozmów, ale również odbierania SMSów na ekranie nawigacji. Druga funkcja ma szczególne znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy – kierowca unika pokusy odczytania wiadomości na telefonie, co jest częstą przyczyną wypadków. Pełna lista telefonów współpracujących z urządzeniami (oficjalne testy przeprowadzone przez producenta) znajduje się na stronie mybecker.com.

Szata zdobi nawigację
Becker Traffic Assist Z213 i Z215 należą do najnowszej linii urządzeń, które zostały zaprojektowane przez duńskie studio DesignIt. Ich celem było stworzenie eleganckich PND o delikatniejszej linii, które zintegrują się z wnętrzami pojazdów. Nowe obudowy zostały stworzone z materiałów wysokiej jakości, najbardziej ekskluzywny model Z215 został dodatkowo wykończony obramowaniem z chromu.  

Ulepszenia zostały wprowadzone również do grafiki. Dzięki akceleratorowi grafiki 3D otrzymano obraz w znacząco lepszej jakości. Realistyczny widok krajobrazu zwiększa bezpieczeństwo podczas podróży w górzystym terenie i po krętych drogach oraz również orientację w terenie. Natomiast przedstawienie topografii terenu, pozwala, szczególnie podczas planowania trasy, na weryfikację wybranej drogi, tak aby omijać wysokie góry i wzniesienia. Nie zabrakło również trójwymiarowego widoku miast oraz atrakcji turystycznych. Nowością jest możliwość doboru kolorystyki wyświetlacza.

Projektanci dodali przycisk „on/off”, który odłącza baterię, co znacznie przedłuża jej żywotność. Nowy uchwyt po modyfikacji jest łatwiejszy do zamocowania i niewidoczny zza urządzenia. Istnieje również możliwość oddzielenia anteny TMC od zasilacza samochodowego, dzięki czemu nastąpiła wyraźna poprawa w odbiorze sygnału. Aktywna stacja dokująca zapewnia połączenie z zasilaniem, anteną TMC, wyjściem liniowym Audio oraz wyciszeniem mute. Aktywne zamocowanie umożliwia zdjęcie urządzenia w dowolnej chwili.

Zawsze na czasie
Urządzenia są objęte 45-cio dniową gwarancją aktualizacji map. Wystarczy, że użytkownik zainstaluje na komputerze oprogramowanie Content Manager i podłączy urządzenie w ciągu 45-ciu dni od daty pierwszego uruchomienia, a w przypadku aktualizacji map otrzyma je za darmo. Producent przedłużył również promocją na dwuletni pakiet aktualizacji map, która kosztuje 29,95 euro (czyli około 20 zł za jedną aktualizację). Tę oraz inne oferty można znaleźć na portalu Becker MyXtras, który jest zintegrowany z oprogramowaniem Content Manager.

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top