You are here
Home > Uroda > Jak odmłodzić spojrzenie?

Jak odmłodzić spojrzenie?

Skóra wokół oczu jest niezwykle cienka i delikatna, dlatego tak szybko ujawnia pierwsze  oznaki starzenia. Aby skutecznie opóźnić ten proces i zachować młody wygląd codzienna pielęgnacja nie wystarczy.

Jak odmłodzić spojrzenie?Pierwsze zmarszczki w wokół oczu pojawiają się już po 20 roku życia. Dzieje się tak ponieważ skóra w tych okolicach jest dużo cieńsza i niemal pozbawiona warstwy lipidowej. Jednocześnie to właśnie tam znajdują się jedne z najintensywniej pracujących mięśni twarzy, aktywne np. przy uśmiechu. Dodatkowo jest ona wyjątkowo podatna na niekorzystne czynniki takie jak brak snu, zmęczenie, stres i zła dieta.

Codzienna pielęgnacja

Skóra wokół oczu wymaga systematycznej i bardzo delikatnej pielęgnacji. Na co dzień powinnyśmy przede wszystkim pamiętać o wieczornym demakijażu i kremach rozświetlających. Doraźne oznaki zmęczenia możemy likwidować też okładami z ziół lub herbaty. Makijaż najlepiej usuwać indywidualnie dobranym mleczkiem lub płynem do demakijażu. Zapobiegniemy w ten sposób podrażnieniu oraz wiotczeniu skóry. Do podstawowych zabiegów należy też nakładanie odpowiednio dobranego kremu, nie tylko pod oczy, ale też na górne powieki, które z wiekiem tracą swoją naturalną elastyczność. Niezwykle ważne jest również właściwa ochrona przed promieniowaniem UV.  Pomocne okażą się przede wszystkim kremy z filtrem i okulary przeciwsłoneczne.

Kiedy profilaktyka już nie wystarcza

Z wiekiem jednak coraz trudniej jest powstrzymać zmiany w postaci zmarszczek, bruzd czy  przebarwień skóry. W celu pozbycia się tzw. kurzych łapek i wygładzenia okolic oczu można  skorzystać z zabiegu mezoterapii igłowej. Proces ostrzykiwania skóry wokół oczu polega na wprowadzeniu substancji aktywnych do głębszych warstw skór, co znacznie poprawia jej napięcie i likwiduje drobne zmarszczki. Na większe zmiany zalecany jest  zabieg frakcyjny z wykorzystaniem platformy eTwo. – Cały proces jest dwuetapowy. Pierwsza część polega na objętościowym przemodelowaniu kolagenu w głębokich warstwach skóry, poprzez odpowiednie jej podgrzanie za pomocą połączenia światła podczerwonego i prądu RF. W drugim etapie, podczas tego samego zabiegu, z użyciem frakcyjnego prądu RF wykonuje się mikrouszkodzenia naskórka i płytkiej warstwy skóry właściwej. W efekcie  dochodzi do odmłodzenia skóry, poprawy elastyczności i likwidacji zmarszczek. Parametry zabiegu są dopasowywane indywidualnie do potrzeb pacjenta i stopnia zaawansowania zmian. Jest to  zatem bezpieczna metoda, niewymagająca znieczulenia.  – tłumaczy Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny z firmy SHAR-POL, specjalizującej się w technikach laserowych z zakresu medycyny estetycznej.

Aby zachować młody wygląd skóry i pozbyć się zdradzających wiek zmarszczek wokół oczu nie trzeba od razu sięgać po skalpel. Innowacyjne zabiegi kosmetyczne w połączaniu z właściwą pielęgnacją mogą okazać się najlepszą metodą na zachowanie młodego wyglądu na dłużej.

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top