You are here
Home > Uroda > Jak zadbać o skórę dłoni?

Jak zadbać o skórę dłoni?

Mówi się, że dłonie są najlepszą wizytówką kobiety. Ich bardzo cienka i delikatna skóra wraz z wiekiem traci swoją naturalną gładkość oraz elastyczność. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym możemy skutecznie powstrzymać ten proces.

Jak zadbać o skórę dłoni?Skóra dłoni pokryta jest niezwykle cienką warstwą tkanki tłuszczowej. Naruszenie  powłoki ochronnej skutkuje nieodwracalnymi i mało estetycznymi zmianami. A to właśnie ta delikatna część ciała jest najbardziej narażona na szkodliwe działanie słońca, mrozu i różnego rodzaju detergentów. Jak zatem powinna wyglądać właściwa pielęgnacja?

Podstawowa ochrona skóry

Codzienne prace domowe, jak mycie naczyń czy pranie, mogą przyczynić się do pogorszenia kondycji skóry, która z czasem staje się przesuszona i szorstka. Warto zatem zawsze pamiętać o zakładaniu ochronnych rękawic. Na wygląd naszych dłoni negatywny wpływ mają również warunki atmosferyczne – mróz, wiatry oraz silne promienie słoneczne. Jesienią i zimą nie powinniśmy wychodzić z domu bez ciepłych rękawiczek. Konsekwencją odmrożenia dłoni jest bowiem nie tylko nieprzyjemny, piekący ból i mało estetyczny wygląd, ale również trwałe uszkodzenie delikatnej skóry. Latem z kolei szkodliwa może okazać się nadmierna ekspozycja na słońce. Powstające na skutek opalania przebarwienia posłoneczne z wiekiem stają się coraz bardziej widoczne.

Domowe sposoby pielęgnacji

Aby utrzymać skórę dłoni w dobrej kondycji, każdego dnia należy poświęcić kilka chwil na pielęgnację. Podstawowym nawykiem jest stosowanie odpowiednich kosmetyków do rąk. Krem powinno się zmieniać w zależności od pory roku – zimą stosować bardziej tłusty, natomiast latem nieco lżejszy, ale z filtrem UV. Raz w tygodniu warto też zastosować złuszczający peeling, a następnie nałożyć odżywczą maseczkę. Do pielęgnacji dłoni z powodzeniem możemy wykorzystywać sprawdzone, domowe sposoby. Szybką regenerację skóry zapewni kompres z kilku łyżek podgrzanej oliwy wymieszanej z miodem. Mieszanką smarujemy dłonie, na to nakładamy foliowe rękawiczki i po 20 minutach dokładnie spłukujemy.

Innowacyjne zabiegi

Z biegiem lat, kiedy skóra dłoni traci naturalną gładkość i elastyczność, codzienna pielęgnacja okazuje się niewystarczającym sposobem na zachowanie zdrowego wyglądu. Pomocne mogą być za to nieinwazyjne metody z zakresu medycyny estetycznej. – W celu wyraźniej poprawy kondycji skóry dłoni przeprowadza się kompleksowy zabieg ReFirme™, z wykorzystaniem technologi elos. Umożliwia on połączenie działania światła oraz energii bipolarnej, dzięki czemu w ramach jednego zabiegu usuwane są przebarwienia i plamki, jednocześnie zwiększa się też napięcie skóry dłoni – mówi Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny z firmy SHAR-POL, specjalizującej się w technikach laserowych z zakresu medycyny estetycznej.

Dłonie powinny być naszą najlepszą wizytówką niezależnie od wieku. Innowacyjne zabiegi i właściwa pielęgnacja pozwolą nam zachować ich piękno na długie lata.

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top