You are here
Home > Uroda > Pielęgnuj letni nastrój – cera jesienną porą

Pielęgnuj letni nastrój – cera jesienną porą

Powrót do szarej rzeczywistości po słonecznych wakacjach bywa trudny. Pogarszające się warunki atmosferyczne – niska temperatura i mroźny wiatr – działają negatywnie nie tylko na nasze samopoczucie, ale także cerę. Są jednak sprawdzone sposoby, by nie dać się jesiennej aurze i zachować promienny nastrój i wygląd na dłużej.

Krok 1: oczyszczanie

Pielęgnuj letni nastrój – cera jesienną porąJesienny plan odnowy warto zacząć od dogłębnego oczyszczenia. Pierszym krokiem powinno być usunięcie martwego naskórka i zanieczyszczeń. Po wakacjach warto pomyśleć o mikrodermabrazji – nieskomplikowanym zabiegu, dzięki któremu skutecznie pozbędziemy się zrogowaciałego naskórka. Usuwając martwą warstwę skóry przyczyniamy się do jej lepszego ukrwienia, a co za tym idzie – lepszego dotlenienia i odżywienia. Rezultatem  mikrodermabrazji jest wygładzenie, rozjaśnienie i poprawienie struktury skóry. Warto również pamiętać o domowych sposobach oczyszczania cery i 2 razy w tygodniu fundować sobie peeling. Dzięki temu skóra będzie doskonale przygotowana na odżywcze kremy i zawarte w nich substancje aktywne. Pamiętajmy również o dokładnym demakijażu, do którego najbardziej odpowiednie będzie kremowe mleczko. Mycie twarzy wodą i żelem mogłoby spowodować wysuszenie i efekt ściągnięcia skóry.     

Krok 2: nawilżanie i ochrona

W trosce o dobrą kondycję skóry jesienią zadbajmy szczególnie o odpowiedni stopień jej nawilżenia. Do osiągnięcia celu nie wystarczy regularne stosowanie kosmetyków – pamiętajmy równocześnie o zdrowej diecie oraz spożywaniu ok. 1,5 litra wody dziennie. Używane na co dzień specyfiki dobierajmy z rozwagą – odżywcze kremy o gęstej konsystencji przysłużą się cerze bardziej, niż lekkie, nawilżające. Czego należy unikać? Negatywne skutki generuje częste przebywanie w klimatyzowanych, zamkniętych pomieszczeniach. Starajmy się zatem dostarczać sobie wielu okazji do odbywania dotleniających spacerów. Nie zapominajmy jednak o używaniu kremu z filtrem przed wyjściem z domu – skóra wystawiona na słońce, nawet jesienne, wymaga odpwiedniej ochrony.    

Artykuł powstał przy współpracy z dr n. med. Ewą Kaniowską z Centrum Dermatologii Estetycznej i Laserowej Derma Puls we Wrocławiu.

Udostępnij lub polub post:

One thought on “Pielęgnuj letni nastrój – cera jesienną porą

  1. Ja chyba muszę coś zrobić z moimi przebarwieniami. Trochę ich miała z okresu młodzeńczego, a teraz po opalaniu przybyło ich jeszcze więcej. Dr Marek Wasiluk mówił mi, że najlepiej usunąć je laserem, ale trochę się boję, że będzie bolało, choć zapewniał, że nie powinno. Jak inaczej naprawdę skutecznie pozbyć się plam?

Dodaj komentarz

Top