You are here
Home > Uroda > Powiększanie piersi – przemyślany wybór.

Powiększanie piersi – przemyślany wybór.

Jędrne i kształtne piersi są dumą i ozdobą kobiety. Nie tylko wzbudzają zainteresowanie u płci przeciwnej, ale przede wszystkim są ważne dla samopoczucia ich właścicielki i akceptacji własnego ciała. Jeśli pomimo specjalistycznych zabiegów, ćwiczeń i pielęgnacji różnymi preparatami wygląd biustu nie jest zadowalający warto zgłosić się do chirurga plastycznego. Operacje powiększania czy modelowania piersi budzą wśród kobiet wiele wątpliwości – postaramy się je rozwiać.

Chciałabym, ale … się boję

Według badań TNS OBOP blisko 84% Polek gdyby miało taką możliwość, to zmieniłoby coś w swoim wyglądzie. Co czwarta chciałaby mieć zgrabniejsze nogi, a nie brakuje również marzących o ładniejszym nosku czy wydatniejszych ustach. Już co piąta Polka poważne zastanawia się nad korekcją biustu.  Zdecydowana większość Polaków wierzy, że atrakcyjna aparycja znacznie ułatwia sukces w życiu zawodowym. A choć popularność zabiegów z dziedziny chirurgii plastycznej rośnie, to nadal spora część zainteresowanych chciałaby poprawić swój wygląd za pomocą skalpela, ale … się boi.  Wątpliwości i obawy wynikają przede wszystkim z braku wiedzy.  W podjęciu decyzji pomoże rozmowa z chirurgiem plastycznym, który nie tylko odpowie na wszystkie pytania, ale również doradzi.

Przemyślany wybór

Wybór lekarza nie jest oczywiście łatwy. Najlepszym wyjściem jest skorzystanie z usług kliniki, którą polecił nam ktoś znajomy. Warto również prześledzić tematyczne fora internetowe i portale w poszukiwaniu informacji o konkretnych chirurgach plastycznych oraz klinikach medycyny estetycznej. Najlepiej wybrać doświadczonego lekarza, z kilkuletnim stażem oraz ze specjalizacją w dziedzinie chirurgii plastycznej. „Zabieg  powiększania piersi, czyli augmentacja, ma na celu w większości przypadków zwiększenie rozmiaru małych lub niedorozwiniętych piersi. Operacja ta pozwala również przywrócić wcześniejszy wygląd piersi, jeśli uległy zmianie w następstwie ciąży i karmienia. Zanim jednak pacjentka wybierze lekarza i podda się zabiegowi powinna zadać specjaliście kilka podstawowych pytań, jak na przykład: jakie są wszystkie metody powiększaniu piersi, jakie są możliwe ryzyka i powikłania, jaki kształt, rodzaj powierzchni i rozmiar implantu oraz miejsce cięcia są w jej przypadku zalecane czy też jak zabieg wpłynie na możliwość karmienia piersią” – radzi dr n. med. Ireneusz Łątkowski, właściciel prywatnej Kliniki Chirurgii Plastycznej w Polanicy – Zdrój i członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Bardzo ważne jest również podpytanie o to jak będzie wyglądał implant za kilka lat. Warto poprosić chirurga o pokazanie zdjęć sprzed i po zabiegu innych pacjentek, tak by móc ocenić efekty operacji.

Którą metodę wybrać?

Istnieje kilka metod powiększania piersi. Każda z nich jest trochę inna, dlatego też to lekarz na podstawie badań, budowy ciała, oczekiwań i predyspozycji pacjentki wybiera sposób optymalny właśnie dla niej. Wyróżnia się 3 rodzaje cięcia:

  • wokół brodawki,
  • pod pachą,
  • wzdłuż fałdu piersiowego

Operację wykonuje się w znieczuleniu ogólnym i trwa ona około godziny. Po wykonaniu nacięcia  pod gruczołem, częściowo pod mięśniem lub pod mięśniem tworzy się kieszeń na implant. Umieszczenie wkładki pod mięśniem zmniejsza szansę wyczuwania implantu pod skórą oraz nie stanowi żadnego utrudnienia przy wykonywaniu badań mammograficznych. Minusem takiej metody jest wydłużony czas rekonwalescencji po zabiegu.

Jakie implanty?

Dla zakończonej sukcesem operacji bardzo ważne jest dobranie właściwych implantów. Wysokiej jakości wkładki, jak na przykład te produkowane przez firmę Mentor, mają gwarancję bezterminowej wymiany. Co to oznacza? Jeśli implant ulegnie opróżnieniu, utraci swój kształt lub zastawkę – producent zobowiązuje się do wymiany wadliwej wkładki.  „Liczy się oczywiście nie tylko jakość, ale również odpowiednio dobrany do figury i oczekiwań pacjentki kształt „nowych” piersi.  Na przykład wkładki anatomiczne wyglądają naturalniej niż okrągłe i są zwykle rekomendowane dla kobiet, które chcą odzyskać ładny wygląd biustu po ciąży i karmieniu dziecka. Wszystko to oczywiście należy rozpatrywać indywidualnie pod kątem każdej kobiety” komentuje dr Ireneusz Łątkowski. Wielkość dostępnych na rynku wkładek sięga od 100 do 1200ml, a wypełniane są roztworem fizjologicznym soli lub żelem silikonowym.

Nieodłącznym elementem operacji powiększania piersi jest również rekonwalescencja. Należy przygotować się na to, że pierwsze 24 do 72 godzin wiąże się z największym dyskomfortem, a przez kilka kolejnych dni ciało jest obolałe. Po operacji należy nosić również specjalne ubrania uciskowe i biustonosze pooperacyjne. Według danych Polskiego Stowarzyszenia Medycyny Estetycznej z pomocy chirurga plastycznego korzysta w ciągu roku około pół miliona Polaków, a liczba ta wciąż wzrasta.

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top