You are here
Home > Zdrowie > Idzie wiosna – zrzuć kilogramy!

Idzie wiosna – zrzuć kilogramy!

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią ściągamy z siebie zimowe kurtki, swetry i buty. Odkrywamy więcej ciała, dlatego niektórzy z nas zapewne zapragną zrzucić także zbędne kilogramy. Jednak nie tylko wtedy gdy chcemy schudnąć, warto uważniej przyjrzeć się swoim nawykom żywieniowym. Pamiętajmy, że dobrze zbilansowana dieta i dodatkowa aktywność fizyczna pozwoli nam czuć się dobrze we własnej skórze. Podpowiadamy, jak to osiągnąć.

Dobrze zbilansowana dieta, to taka, która dostarcza organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Nie zapominajmy, że drastyczne ograniczenie substancji odżywczych, może spowodować, że będziemy zmęczeni, senni i osłabieni. Zamiast więc katować się głodówką, która najprawdopodobniej i tak nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, lepiej jest postawić na urozmaicone, mniejsze, ale częstsze posiłki.

Idzie wiosna – zrzuć kilogramy!Jedz mniej, a częściej

Spożywając 2-3 bardzo obfite posiłki dziennie, częściej w przerwie między nimi, będziemy sięgać po słodkie lub słone przekąski. Ma to związek z gwałtownym spadkiem poziomu cukru (glukozy) we krwi. Dlatego dobrze jest jeść 5 małych porcji w ciągu dnia. Regularne dostarczanie organizmowi pokarmu utrzyma również stałe tempo metabolizmu, które znacznie obniża się, gdy przerwa w jedzeniu jest zbyt długa. Najlepiej więc pożywiać się co 3-4 godziny.

Postaw na błonnik

Podstawą zdrowego odżywiania powinny być produkty zbożowe bogate w błonnik, np. kasze jęczmienne, pieczywo pełnoziarniste, płatki owsiane i brązowy ryż. Pamiętajmy, że spożywanie artykułów razowych reguluje procesy trawienne, zapobiega zaparciom i przyspiesza przemianę materii. W konsekwencji sprawia, że czujemy się lepiej. Dodatkowo, błonnik pomaga zrzucić zbędne kilogramy, ponieważ wchłania wodę i pęcznieje, wypełniając tym samym żołądek – dzięki czemu dłużej pozostajemy syci.

Woda źródlana – Twój przyjaciel

Woda – w przeciwieństwie do napojów i soków – jest całkowicie pozbawiona kalorii, a w dodatku pozwala ograniczyć łaknienie i oczyścić organizm z toksyn. Dlatego osoby, które chcą pozbyć się kilku kilogramów, powinny pić wodę w dużych ilościach. Najlepiej wybierać taką o obniżonej zawartości sodu, a dodatkowo, ze względu na większe ilości wypijanej wody, tę o niskim stopniu mineralizacji. Doskonałą propozycją jest naturalna woda źródlana „Złoty Potok”, która zawiera tylko ok. 1,5 mg sodu w litrze wody oraz odpowiednią proporcję minerałów, co jest szczególnie ważne dla osób chcących utrzymać piękną figurę.

Pamiętaj o warzywach i owocach

W ciągu dnia powinniśmy także często sięgać po owoce i warzywa, które są doskonałym źródłem witamin. Specjaliści radzą, aby w ciągu dnia spożywać 5 porcji owocowo-warzywnych. Najlepiej jest, wybierać te, które zawierają dużo witaminy C i antyoksydantów, czyli np. paprykę, szpinak, natkę pietruszki, jabłka, mandarynki czy kiwi. Im częściej zdecydujemy się na taką zdrową przekąskę, tym rzadziej będziemy spożywać tuczące batony, chipsy i inne tego typu przekąski.

Idzie wiosna – zrzuć kilogramy!Ruszaj się!

Nawet najlepiej zbilansowana dieta nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, gdy nie będzie połączona z aktywnością fizyczną. Jeśli nie wyobrażamy sobie wielogodzinnych ćwiczeń na siłowni lub częstych wizyt w klubie fitness – nie szkodzi. Wystarczy, że zamiast wszędzie poruszać się samochodem lub komunikacją miejską, zdecydujemy się pokonać trasę pieszo. Powinniśmy również zrezygnować z wieczorów przed telewizorem, z miską chipsów lub popcornu, na rzecz długich, wiosennych spacerów. Można też, zamiast tradycyjnego spotkania z przyjaciółką przy kawie i dobrym cieście, zaproponować coraz modniejszy nordic walking. Pamiętajmy, że nawet najmniejsza aktywność fizyczna, zwiększa nasze szanse na odzyskanie dobrej formy!

Udostępnij lub polub post:

2 thoughts on “Idzie wiosna – zrzuć kilogramy!

  1. W wielu artykułach poświęconych odchudzaniu czytam słowa zachęty do wspólnego np. z koleżanka spacerowania, biegania jeżdżenia na wrotkach. A dopiero co skończyłam czytać Śniadanie z Sokratesem R.Smitha i znalazłam tam rozdział poświęcony ulubionemu amerykańskiemu sposobowi na ruch, czyli siłowniom. Autor uważa, a ja się z nim zgadzam, że umiłowanie siłowni wynika ze stopniowego zaniku więzi międzyludzkich. W siłowni wchodzisz na swoją bieżnie, zakładasz słuchawki i odcinasz się od ludzi. Te nasze polskie zachęty są na szczęście takie… wspólnotowe.

  2. W czasie odchudzania ograniczając porcje ograniczamy też często spożycie niektórych produktów przez co nie dostarczamy wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Często widać to po włosach, które stają się słabsze i tracą blask. Dlatego myśląc o diecie warto sięgnąć po Ha-Pantoten Optimum. Suplement diety którego jedna tabletka dziennie pokrywa zapotrzebowanie na witaminy i minerały niezbędne do prawidłowego wzrostu i budowy włosów a przez to i ich piękna. Ha-Pantoten Optimum jest obecnie preparatem o najbogatszym składzie dzięki czemu cechuje go bardzo duża skuteczność.

Dodaj komentarz

Top