You are here
Home > Zdrowie > Laser w walce z nadwagą

Laser w walce z nadwagą

Nasza waga uzależniona jest od ilości tkanki tłuszczowej, której nadmiar wiąże się z otyłością i stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia. Co zrobić, kiedy pomimo nieustannej walki z zbędnymi kilogramami fałdki tłuszczu nie znikają?

Zgrabne i zadbane ciało to priorytet niemal każdej kobiety. Niestety bardzo często brak czasu, samodyscypliny i silnej woli stanowią przeszkodę w stosowaniu wielu metod odchudzania. U niektórych osób dużym utrudnieniem jest także podłoże genetyczne. Kiedy ani dieta, ani ćwiczenia fizyczne nie przynoszą upragnionych rezultatów, warto sięgnąć po rozwiązania jakie oferuje medycyna estetyczna.

Liposukcja bez skalpela

Nadmiaru tłuszczu najciężej jest się pozbyć z okolic ud, bioder, brzucha i ramion. Zabiegiem, który bezpowrotnie niszczy uciążliwą tkankę z wybranych partii ciała jest laserowo wspomagana liposukcja. W przeciwieństwie do tradycyjnej liposukcji, innowacyjna procedura charakteryzuje się minimalnym stopniem inwazyjności. Polega na termicznym przegrzaniu komórek tłuszczowych powodując ich rozpad. Następnie, martwe komórki zostają wydalane w naturalnym procesie metabolizmu lub usuwane poprzez odessanie. – Oprócz małej inwazyjności i krótkiego okresu gojenia, główną zaletą liposukcji laserowej jest duża skuteczność. Gwarantują ją wysokiej jakości aparaty umożliwiające precyzyjną regulację energii, częstotliwości i czasu trwania impulsu o mocy w zakresie od 10W do 20W – mówi Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy SHAR-POL, specjalizującej się technikach laserowych z zakresu medycyny estetycznej. Tego typu narzędzia umożliwiają także zabieg lipolizy laserowej, polegającej na mechanicznym niszczeniu tkanki tłuszczowej z małych obszarów ciała, np. z twarzy i kolan.

Nieinwazyjne metody

Osoby, które chcą uzyskać idealną figurę, lecz obawiają się ingerencji w swoje ciało, mogą skorzystać z coraz bardziej popularnych i nieinwazyjnych metod redukcji tkanki tłuszczowej oraz modelowania sylwetki. Jedną z nich jest platforma Vela w technologiach Vela™ oraz elõs™. Nowatorskie działanie platformy polega na stymulacji naturalnego procesu rozpadu tłuszczu, poprzez podgrzanie tkanki tłuszczowej do odpowiednio wysokiej temperatury. Dodatkowo dochodzi także do uelastycznienia tkanki łącznej, co oznacza likwidację uporczywego cellulitu.

Do selektywnego niszczenia komórek tłuszczowych przeznaczona jest również technologia UltraShapeTM  wykorzystująca zogniskowane fale ultradźwiękowe o wysokiej mocy. Dzięki temu, ustalona dawka energii dostarczana jest do ściśle określonej przestrzeni w podskórnej warstwie tłuszczu. W miejscu tym fale ultradźwiękowe generują efekt mechaniczny, który przerywa błony komórek tłuszczowych. Nad prawidłowym kontaktem akustycznym przetwornika ze skórą czuwa wbudowany system monitorowania. Obecnie jest to jedyna technologia umożliwiająca trwałe niszczenie adipocytów za pomocą ultradźwięków.

Niechcianych komórek tłuszczowych można się również pozbyć przy pomocy kriolipolizy. Zabieg ten opiera się na kontrolowanej ekspozycji tkanki tłuszczowej na zimno, co powoduje jej uszkodzenie. – Na skutek mrożenia, martwe komórki uwalniane są do układu limfatycznego, a następnie metabolizowane i wydalane w naturalnym procesie fizjologicznym. Precyzję i wysoką skuteczność gwarantują innowacyjne urządzenia, np. znajdujący się w naszej ofercie CryotechnologyTM. Technologia ta  pozwala uniknąć skutków ubocznych w postaci zaczerwień skóry czy siniaków – dodaje specjalista firmy SHAR-POL. Co więcej nowatorskie aparaty do kriolipolizy eliminują ryzyko uszkodzenia skóry właściwej i zapewniają bezbolesne modelowanie ciała.
Najnowsze metody redukcji tkanki tłuszczowej zapewniają piękny wygląd i dobre samopoczucie. Nie należy jednak zapominać, że odpowiednia dieta, aktywność fizyczna i regularna pielęgnacja skóry są niezbędne do zachowania wymarzonej sylwetki.

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top