You are here
Home > Zdrowie > Zadbaj o zdrowie swoich stóp

Zadbaj o zdrowie swoich stóp

Kąpieliska, baseny czy sauny to najczęściej i najchętniej odwiedzane przez nas miejsca w okresie wakacyjnym. Niestety musimy pamiętać o tym, że są one siedliskiem różnorakich bakterii i grzybów. Jak chronić nasze ciało przed ich wpływem?

Zadbaj o zdrowie swoich stópNajbardziej narażone na niebezpieczeństwo są nasze stopy. Korzystając zatem z basenu, pamiętajmy o ich ochronie przed bakteriami i grzybami, którymi nie trudno jest się zarazić. Na basen obowiązkowo zabieramy klapki, a do sauny – własny ręcznik. Aby mieć pewność skutecznej ochrony, powinnyśmy także profilaktycznie stosować antybakteryjne i przeciwgrzybiczne kosmetyki do pielęgnacji stóp. Do wyboru mamy talki, dezodoranty czy kremy, np. z linii Exclusive Cosmetics (ok. 5,50 zł). Preparat przeznaczony jest dla osób ze skłonnościami do nadmiernego pocenia się stóp, rogowacenia, pękania naskórka na piętach i między palcami oraz zmianami grzybiczymi. Posiada właściwości dezodorujące, pielęgnacyjne oraz likwiduje nieprzyjemny zapach. Krem skutecznie hamuje pocenie się stóp oraz przynosi ulgę zmniejszając obrzęki.

Podczas wakacyjnych wypraw na kąpieliska, warto zadbać również o piękne paznokcie. Pomogą nam w tym kosmetyki pielęgnujące właśnie paznokcie. Zazwyczaj są dostępne w formie lakieru do paznokci więc aplikacja takiego preparatu jest bardzo wygodna. Naturalnie, produkty przeciwgrzybiczne do paznokci, dostępne są także w postaci kremów bądź maści, a te z łatwością znajdziemy w każdej aptece.

Tych kilka prostych porad powinno nam pomóc w ochronie skóry stóp przed niepożądanymi infekcjami. Wystarczy ich przestrzegać, a długo będziemy się cieszyć się zdrową kondycją naszych stóp i cieszyć się latem.

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top