You are here
Home > Mama i dziecko > Atopowe zapalenie skóry u dzieci – kampania marki Emolium®

Atopowe zapalenie skóry u dzieci – kampania marki Emolium®

Coraz więcej kilkuletnich dzieci cierpi na atopowe zapalenie skóry. Wielu małych atopików z powodu m.in. widocznych zmian skórnych jest odrzucanych przez rówieśników. To często powoduje negatywne myślenie o własnej osobie, obniża samoocenę. Jak sprawić, aby dziecko z atopią poczuło się wyjątkowo? Co zrobić, aby zyskało siłę i odwagę do stawiania czoła przeciwnościom? Na te pytania odpowiada Ktoś wyjątkowy – trzecia część bajki terapeutycznej Atopowi Bohaterowie.

Dzieci z AZS codziennie zmagają się z poczuciem odmienności, wyśmiewaniem, wstydem i zaczepkami. Często są wycofane, niepewne, brak im wiary we własne możliwości. Ich wychowanie stawia przed rodzicami oraz opiekunami odpowiedzialne i bardzo trudne zadanie. Jak wytłumaczyć małemu dziecku, że jest inne od rówieśników? Jak nauczyć je radzenia sobie ze stresem? Podstawą jest kształtowanie odpowiednich postaw m. in. poprzez pielęgnowanie i rozwijanie umiejętności, które mogą być impulsem do odkrycia pasji, tak istotnych w budowaniu poczucia własnej wartości.

Nie chodzi o to, by dziecko potrafiło robić „coś” wyjątkowego, lecz by robiło „coś”, co sprawia mu przyjemność i było „jego”. Nie chodzi o to, by było w tym najlepsze, lecz o to, by lubiło i chciało to robić. Dzieci, które potrafią mówić o swoich mocnych stronach i umiejętnościach, wierzą w siebie. Chętniej podejmują ryzyko. Są zadowolone i dumne z siebie. To jakby do ich plecaka o nazwie „poczucie własnej wartości” wkładać różne cegiełki, które razem tworzą pozytywny obraz dziecka. Z takim plecakiem łatwiej wejść w życie i mierzyć się z codziennością. Dotyczy to każdego, a szczególnie dzieci, które na co dzień muszą borykać się z różnymi ograniczeniami” – mówi psychoterapeuta dziecięcy, bajkoterapeuta Marta Żysko- Pałuba, ekspert kampanii.

Trzeci odcinek bajki Atopowi Bohaterowie opowiada o 7-letniej Emilce, która spędza rodzinne wakacje nad morzem. Niekomfortowe sytuacje, którym musi stawić czoła, sprawiają, że dziewczynka poszukuje w sobie nowych umiejętności. Także sposobów, aby przezwyciężyć swoją nieśmiałość i wzbudzić podziw wśród rówieśników. Czy odzyska pewność siebie? Jakie pasje w sobie odkryje?

Bajka Atopowi Bohaterowie jest efektem współpracy z rodzicami małych atopików, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z chorobą dzieci. Trzeci odcinek bajki jest dostępny już teraz na www.atopowibohaterowie.pl/ebook.

Organizatorem kampanii „Atopowi Bohaterowie” jest marka Emolium®, dla której ważna jest poprawa komfortu życia osób z dolegliwościami skórnymi, w tym m.in. AZS. Partnerami akcji są: Instytut Matki i Dziecka, Polskie Towarzystwo Dermatologiczne oraz Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top