You are here
Home > News > Apteki w pytaniach

Apteki w pytaniach

Apteki internetowe to wygodne i bezpieczne rozwiązanie, jednak nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Zapytaliśmy kilka sceptycznie nastawionych osób, które dotychczas nie korzystały z usług e-aptek, o powody ich nieufności. Poniżej prezentujemy ich odpowiedzi wraz z naszym komentarzem.

Apteki w pytaniach

Monika, studentka, 21 lat
– Jestem studentką, liczy się dla mnie jak najniższa cena. Nie mogę sobie pozwolić na drogie kosmetyki, a właśnie kosmetyki kupuję w aptekach najczęściej. Nie jestem przekonana, czy apteki internetowe mogą mi zaoferować naprawdę niskie ceny, skoro w końcu muszę także zapłacić za przesyłkę.

Wiele e-aptek gwarantuje darmową wysyłkę od pewnego pułapu cenowego, na przykład w wypadku zakupów powyżej 100zł. W innych wypadkach przesyłka wynosi ok.15zł. Produkty oferowane w e-aptekach często mają konkurencyjne względem zwykłych aptek ceny. Dlatego jeśli wiemy, że nie przekroczymy bariery 100zł może warto porozumieć się z koleżanką czy kimś z rodziny i dokonać wspólnie zakupów. Zaoszczędzimy podwójnie: na przesyłce i przede wszystkim, cenach produktów.

Michał, handlowiec sprzedający usługi internetowe, 27 lat
– Zależy mi na szybkich zakupach. W zwykłej aptece towar dostaję od ręki i nie muszę czekać na przesyłkę. Nie lubię marnować czasu.

Większość e-aptek korzysta z usług firm kurierskich, dlatego czas oczekiwania na przesyłkę to ok. 2 dni. Wprawdzie nie otrzymujemy towaru zaraz po zakupie, ale za to możemy dokonać zakupów o każdej porze dnia przez cały tydzień, nie wychodząc z domu. Poza tym omijamy częste kolejki w tradycyjnych aptekach i irytujące poszukiwania w kilku placówkach kosmetyku czy suplementu, na jakim nam zależy. Zatem zakupy w Internecie mogą być oszczędnością czasu.

Ewa, mama 2 letniego Pawełka, 32 lata
– Apteki odwiedzam bardzo często. Wiadomo, małe dzieci często chorują, dodatkowo potrzebują witamin, odżywek. Ze względu na synka, zależy mi na doskonałej jakości. Zastanawiam się, czy produkty z aptek internetowych są na pewno pełnowartościowe. Boję się, że zakupię podróbki.

Andrzej, właściciel sklepu ze sprzętem AGD, 49 lat
– Zdarzyło mi się kupić sprzęt elektroniczny i płyty przez Internet, ale z lekami to co innego. Jestem w stanie ocenić, czy dostarczony aparat jest oryginalny i sprawny, natomiast nie mam tej pewności jeśli chodzi o leki. Do tego duże internetowe sklepy elektroniczne muszą okazywać odpowiednie certyfikaty, wystawiają też faktury, łatwo można je zweryfikować. Nie wiem, jak sprawdzić, czy apteka oferuje mi bezpieczeństwo.

Handel fałszywymi lekami to poważny problem i nie należy go lekceważyć. Jednak nie można mylić legalnej sprzedaży z przestępstwem. Bezpieczne e-apteki zgodnie z prawem powinny legitymować się odpowiednią koncesją, w pełni ujawniać swoje dane adresowe, numer telefonu oraz adres mailowy, pod którymi można uzyskać odpowiedź na wszystkie pytania. Tego typu placówki oferują produkty tej samej jakości, pochodzące z tych samych źródeł (certyfikowanych hurtowni farmaceutycznych), jak w wypadku aptek tradycyjnych. Legalne apteki dostarczają do zamówień paragon lub fakturę VAT. I co najważniejsze – podlegają prawu farmaceutycznemu tak samo, jak tradycyjne placówki, dodatkowo także rozwiązaniom prawnym dotyczącym wysyłkowej sprzedaży leków. By dowiedzieć się więcej, warto odwiedzić dział Centrum Pomocy pod adresem: http://www.domzdrowia.pl/cp

Źródło: domzdrowia.pl

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top