You are here
Home > Inspiracje > Kuchnia > Gorzka wódka, słodkie wino

Gorzka wódka, słodkie wino

Wino przegoniło wódkę w klasyfikacji najchętniej spożywanych alkoholi w Polsce.  Głównie za sprawą kobiet, które piją coraz więcej wina, szczególnie słodkiego.

Najnowsze badania z 2012 roku pokazują, że w Polsce coraz bardziej docenia się wino. Dowodem tego jest m.in. zwiększające się zainteresowanie kursami wiedzy o winie, czy też rosnąca popularność degustacji.

Według różnych badań (m.in. Market Side na zlecenie Biedronki, czy Centrum Badania Opinii Społecznej), wino w rankingu alkoholi spożywanych w Polsce przegoniło już wódkę i tym samym uzyskało drugie miejsce (zaraz po piwie). Wino regularnie pija co trzeci Polak.

Specjaliści  z The Interantional Wine and Spirit Research prognozują, że popyt na wino z roku na rok będzie coraz większy oraz zaznaczają zwiększającą się rolę kobiet jako konsumentów. Kobiety natomiast najczęściej wybierają wina słodkie i półsłodkie. Mają one szerokie zastosowanie, można je pić do różnych potraw, wszystkich deserów, ale również świetnie pije się je bez towarzystwa jedzenia. Szczególnie cenione są przez początkujące adeptki wina, którym nie odpowiada cierpki smak win wytrawnych.

Odpowiedzią na te trendy jest pojawianie się coraz bardziej wyspecjalizowanych sklepów. Przykładem jest nowo otwarty sklep internetowy www.WinaSlodkie.com, w którym zaprezentowane są najlepsze słodkie wina świata.

Z okazji premiery sklepu proponujemy naszym czytelnikom zniżkę 10% na zakupy w www.WinaSlodkie.com. Wystarczy przy składaniu zamówienia wpisać hasło …, aby obniżyć wartość koszyka o 10% i w ciągu 2 dni otrzymać znakomite słodkie wino z dostawą do domu (hasło ważne do 31 lipca 2012).

Udostępnij lub polub post:

Dodaj komentarz

Top