You are here
Home > News > Pożegnanie z tatuażem

Pożegnanie z tatuażem

Dla wielu jest oryginalną dekoracją ciała i wyrazem osobowości. Co jednak zrobić, gdy tatuaż się  znudzi? Okazuje się, że współczesna medycyna estetyczna zna skuteczne rozwiązanie, jak w bezpieczny sposób pozbyć się niechcianej ozdoby.

Jak pozbyć się tatuażu?

Pożegnanie z tatuażemKształty, napisy i wzory – tatuaże przyjmują wiele form, zależnie od życzenia ich właścicieli. Często są przemyślane, ale mogą też być wynikiem decyzji podjętej pod wpływem chwili. Nierzadko możemy spotkać osoby, które szukają sposobów na usunięcie kaprysu, jakim okazał się dla nich tatuaż. Może to wpływ zmieniającej się mody, a może właśnie emocji, które  przeminęły. Na szczęście istnieją metody usunięcia takiej dekoracji. Tradycyjne środki polegają na wycięciu kawałka skóry, na którym znajduje się tatuaż albo też zastosowanie dermabrazji laserowej, czyli zdejmowanie warstw naskórka. Obydwa sposoby niosą  jednak za sobą ryzyko pozostawienia dużych blizn, dlatego nie jest to najbardziej polecana metoda. W dobie nowoczesnych technologii warto zwrócić się ku tym bezpieczniejszym, gdzie główną rolę odgrywają lasery. Dzięki nim bowiem, możemy pozbyć się niechcianego pigmentu ze skóry w mało inwazyjny sposób.

Działanie lasera

Usunięcie barwnika znajdującego się w skórze można wykonać za pomocą światła lasera. Nie każdy laser jednak nadaje się do tego typu zabiegów. Dotychczasowe rozwiązania, takie jak Q-switch to emisja dwóch rodzajów światła, które absorbowane są głównie przez kolor czerwony i niebieski, co nie jest wystarczające do usunięcia wszystkich zmian barwnikowych w skórze. W przypadku, gdy tatuaże zawierają większą liczbę kolorów, niezbędne jest zastosowanie aparatu o szerszym spektrum emitowanego światła. – Takie rozwiązanie zapewnia laser, który dodatkowo emituje światło o długości fali 755nm. Jest ono pochłaniane głównie przez kolor zielony, co znacząco zwiększa efektywność przeprowadzanego zabiegu. Pozwala to na zmniejszenie liczby powtarzanych zabiegów, w celu uzyskania pożądanego efektu – wyjaśnia Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy SHAR-POL. – Skuteczność metody laserowego usuwania tatuażu zależy dodatkowo od ilości barwnika i głębokości, na jaką wprowadzono go do skóry. Światło pochłaniane jest przez wierzchnie warstwy pigmentu, przez co liczba zabiegów musi być powtarzana, aż do momentu usunięcia wszystkich warstw – dodaje ekspert firmy SHAR-POL.

Powrót do gładkiej skóry

Usunięcie tatuażu jest zabiegiem bezpiecznym i w pełni kontrolowanym. Odbywa się bez znieczulenia i przede wszystkim – nie zagraża zdrowiu pacjenta. Odpowiednio wcześniej przeprowadzany jest dokładny wywiad i badania, które eliminują ryzyko jakichkolwiek powikłań. Po zabiegu należy ograniczyć ekspozycję ciała na nadmierne promieniowanie słoneczne, ponieważ może ono powodować powstawanie przebarwień. Niewiele salonów kosmetyki laserowej posiada w swojej ofercie zabiegi usuwania tatuaży. Osoby zainteresowane taką interwencją, powinny wcześniej zorientować się, który z gabinetów posiada w pełni wykwalifikowany personel oraz certyfikowany sprzęt gwarantujący bezpieczeństwo, higienę i skuteczność działania.

Udostępnij lub polub post:

One thought on “Pożegnanie z tatuażem

Dodaj komentarz

Top